SILVER & METAL / Silver / Beaker 6936161
nr 693 6161
BEAKER
silver. stämplar. Nils Limnelius (1797-1848) Stockholm 1797. Delvis förgylld. 455 g. , height: 21,
silver. stämplar. Nils Limnelius (1797-1848) Stockholm 1797. Delvis förgylld. 455 g. , höjd: 21
7000
SEK 5000
Monday April 18 2011
at 17:19:11
18/4 16:05:28
- Thema-auction
Apr 18
Silver
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver